Marina de Bourbon

Princezna Marina de Bourbon není jen název exkluzivní francouzské značky oblečení, doplňků a vůní. Jde o jméno skutečné aristokratky, manželky prince André de Bourbon, potomka rodu, který vládl ve Francii bezmála tři století a dal jí takové panovníky, jakými byli Jindřich IV, Ludvík XIV. (zvaný Král Slunce) či Ludvík XVI. Jméno Bourbon bylo po staletí symbolem moci a slávy, ze které čerpá i značka Marina de Bourbon, v níž se snoubí prestiž, stylovost a francouzská vytříbenost.

Historie značky se začala psát v roce 1957, kdy Marina de Bourbon realizovala svou vášeň pro luxusní artefakty a umělecké řemeslo otevřením svého exkluzivního knihařství. V oblasti módy se Marina začala prosazovat od roku 1987, kdy byl zpřístupněn její první módní butik se sídlem v Paříži. Z původního umístění na Rue de Miromesnil byl později přestěhován na stylovější Boulevard de Courcelles, kde jej najdeme i dnes.

Přestože se jedná o ryze francouzskou značku, své příznivce si našla i mimo zemi galského kohouta. Již dva roky po otevření pařížského butiku expandovala Marina do Japonska, kde si získala velkou oblibu. Důkazem je fakt, že dnes existuje v Japonsku již 10 exkluzivních butiků Marina de Bourbon.

V buticích laděných do typických modrobílých tónů najdou zájemci nejen elegantní oděvy pro volný čas na moři i na souší, ale také klobouky, cestovní zavazadla, sluneční brýle, šperky a samozřejmě nechybí ani vůně…vše v mimořádné kvalitě a s pečetí jedinečné exkluzivity.

Svůj vytříbený vkus prokázala princezna Marina de Bourbon i při své návštěvě České republiky v roce 2003, kdy se v pražském Veletržním paláci zúčastnila jako předsedkyně poroty volby nové tváře známého módního domu Taiza – „Taiza Face“.