Jesus del Pozo

Jesus del Pozo – jedna ze španělských módních ikon – je skrz naskrz Madriďanem. Narodil se tu, vyrůstal a i když má za sebou řadu studijních cest po celé Evropě, kde se věnoval malbě a designu, vždy se rád vrací do svého milovaného Madridu, který je mu neustále zdrojem největší inspirace.

V roce 1974 otevřel svůj první butik specializovaný na pánskou módu, který symbolicky umístil do ulice Almirante – přímo do srdce města, která se později – během osmdesátých let – stala centrem módního dění. Butik Jesus del Pozo se brzy stal hlavním místem, kde se setkávali všichni, kteří patřili do světa módy a showbusiness. Jeho neotřelé vnímání módy a novátorský design mu zajistily místo v čele místního kreativního a kulturního světa.

Během následujících let se začal prosazovat i mimo Španělsko a získával si jméno coby vizionář nových trendů, který se nebojí prezentovat své osobité pojetí módy. V roce 1980 vytvořil Jesus del Pozo svou první dámskou kolekci konfekce, která dodnes nezestárla. Jeho klientela vycházela z uměleckých a intelektuálních kruhů, což logicky vedlo i ke spolupráci na divadelních a operních projektech, kde se představil i jako talentovaný kostýmní výtvarník.

Své sezónní kolekce prezentuje pravidelně v Madridu, zpočátku na Pastely Cibeles a nyní se svými následovníky v Asociaci módních návrhářů. Své kolekce rovněž představil v Paříži, Moskvě, Tokiu a Barceloně. Jesus navrhuje i firemní oblečení – od španělského Červeného kříže až po síť obchodů FNAC.

Del Pozův styl je originální a minimalistický a nejinak je tomu i u vůní. Jako první se v roce 1992 představila vůně Duende, následovaly Esence de Duende a Halloween. První pánskou vůní byl v roce 1994 Quasar, o pět let později doplněný ještě vůní Quasar Adventure. Rok 2001 přinesl partnerské vůně pro něj a pro ni nazvané ON. Všechny vůně jsou dostupné ve 120 zemích světa.

Od roku 1996 si mohou nevěsty vybírat ze svatební kolekce Jesus del Pozo a o dva roky později si přišli na své i milovníci originálních hodinek. Následovaly doplňky v avantgardním stylu: sluneční brýle, boty, kabelky i vázanky.