Emanuel Ungaro

Emanuel Ungaro je synem italského krejčího a narodil se v roce 1933 v Aix en Provence ve Francii. Zde se začal učit vše o krejčovství v ateliéru svého otce. Ve věku 22 let se přestěhoval do Paříže a měl to štěstí, že se stal žákem u Balenciagy. Asistoval svému mistrovi tím, že držel v dlaních špendlíky a pozoroval ho jak přeměňuje látku navinutou na krejčovské panně na módní oděv, učil se raději přímým vytvářením než kreslením. Nad tím vším se také učil koncentraci stejně intenzivní, s jakou pracoval Balenciaga a jeho vlastní dílo vykazuje stejný smysl pro detail. Emanuel Ungaro začal vyrábět svou vlastní značku v roce 1965, pracoval nejdříve ve svých prostorách na 50 m2, protože byl samostatný a navíc neinvestoval ani penny. Začal v malém a dělal všechno sám, jako otevírání dveří, odpovědi na telefonáty a dokonce i doručování svých výtvorů klientům za pomoci svých čtyř šikovných zaměstnanců. V roce 1968 přemístil svůj ateliér do přízemí velmi módní Avenue Montaigne.

Cílem Emanuela Ungara je tvořit pro velmi ženskou ženu. Tento výrok hovoří sám za sebe, je to žena, která kombinuje svůj šarm a ženskost.

Mezi jeho klienty jsou některé slavné ženy s velmi silnou osobností, velmi dobře si vědomé svého šarmu, užívající své krásy jako zbraně a užívající si života. Žijí za hranicemi všech stanovených pravidel. Mezi tyto ženy například patří také Sharon Stone, Sophie Marceau, Isabelle Adjani, Amira Casar.